Son Yazılar

İletişim

Email
pelinileotomoda@gmail.com

Adres
İstanbul – TÜRKİYE

Kadınların En Çok Tercih Ettiği Arabalar

  /  LIFE STYLE   /  Kadınların En Çok Tercih Ettiği Arabalar

Kadınların En Çok Tercih Ettiği Arabalar

Kadınların en çok tercih ettiği arabalar neler sizin için bu yazıda toplamaya karar verdim. Yaptığım araştırmalar sonunda Kadınların araba alırken ilk kriterlerinin sürüş kolaylığı olduğunu daha sonraki bakılan özelliklerin ise sırasıyla kolay park edilebilir olması, iç yaşam alanının ferah olması, otomatik vites seçeneği olması, rengi ve tasarımı ile dikkat çekmesi. SUV araçlar son dönemlerde güvenlik açısından da oldukça tercih konusu olarak gözüküyor. SUV arabaların tercih edilmesinin ikinci nedeni ise çocukların güvenliği ve çocuklu kadınların yolculuk sırasında daha fazla yere ihtiyaç duymaları olarak karşıma çıktı.

İşte En Çok Kadın Tercihi Olan Arabalar

 

Fiyat 500 Modeli

Mini tasarımı ile Fiyat 500 kadınların kalbinde en çok yer eden arabalar arasında. Özellikle kadın öğrencilerin üstü açılır ve ferah yapısı ayrıca kaliteli bir algıya sahip olması nedeniyle tercih ettiği Fiat 500 her 100 otomobilden 49 kişinin tercihi olarak karşımıza çıkıyor. Park ve manevra kolaylıkları, kişiselleştilebilen renk seçenekleri de aracın satışı konusunda tercih nedenleri arasında.

Kadınların en çok tercih ettiğim arabalar Fiat 500

Toyota Corolla Cross Hybrid

Toyota’nın özellikle çocuklu anneler için geniş ve konforlu bir yaşam alanı sürmesi üzerine planladığı ve satışa sunduğu Toyota Corolla Hybrid hem yakıt tüketimi konusunda hem de tasarım konusunda Kadınların En Çok Tercih Ettiği Arabalar arasında yerini alıyor. 2022 yılında satışa sunulan Corolla Cross Hybrid aracı ben de test ederek Kadın kullanımına uygun olup olmadığını deneyimledim. Deneyimimi izlemek isterseniz bu linkten detaylara ulaşabilirsiniz. Ayrıca Toyota Kampanyaları için detaylara da bu linkten ulaşabilirsiniz.

Mini Cooper

Alman otomobil markası BMW bünyesinde satışa sunulan Mini markası sadece Türkiye’de değil tüm Dünya çapında geniş ve tasarımı ile dikkat çeken ve en çok tercih edilen Kadın araba modelleri arasında yer alıyor. Bu arada kısa bir bilgi vermiş olayım MINI Türkiye’den aldığım bilgiye göre 2022 yılında yapılan satışların %53 kadarının Kadınlar tarafından gerçekleşmiş. Yine park ve manevra özellikleri nedeni ile tercih edilen Mini Cooper ayrıca yüksek ve genişlik arayan Kadınlara da hitap edecek Mini Cooper Countryman modeliyle de öne çıkıyor.

Kadınların en çok tercih ettiğim arabalar Mini Cooper

Nissan Juke

Geçtiğimiz yıl tasarımını yenileyen Juke bir önceki modelinde olduğu gibi Compact SUV modelleri arasında Kadınlar tarafından en çok tercih edilen araçlar arasında yerini alıyor. Her 100 Nissan Juke’dan 63 tanesi Kadınlar tarafından tercih edilirken bunun nedenlerine baktığımızda SUV gibi yüksek bir tasarıma sahip olması, park sırasında 360 derece görüntü sunan bir ekrana sahip olması ve özellikle dar sokaklardan ya da iki araç arasından geçerken uyar sistemi sayesinde daha güvenli hareket edebiliyor olması öne çıkıyor. Bu araçta en çok aranan özellik olan Panoramik Cam tavan özelliği Kadınlar tarafından en çok sorulan sorular arasında geliyor.

Kadınların en çok tercih ettiğim arabalar nissan Juke

Audi Sportback

1.2 lt benzinli ve 1.6 lt dizel motorlarla pazara giren küçük ve dar olma özelliğiyle Audi A1, özellikle genç kadınların ilk tercihleri arasında. Tek kapı ve hatchback versiyonları ile dikkat çeken Audi A1 modeli oldukça sportif görünümlü bu araç, küçüklüğüne karşın oldukça güçlü bir motora sahip. A1 in artık 0 modeli bulunmadığı için Kadınların bu noktada 0 araç alırken en çok tercih ettiği model ise A3 Sportback olarak gözüküyor.

Kadınların en çok tercih ettiğim arabalar Audi A1

Polo

Volkswagen grubuna geldiğimizde Kadınların en çok tercih ettiği araba modeli POLO. Sportif tasarım anlayışı ve keskin hatlarıyla Volkswagen VW Polo, kadın sürücülerin gözdelerinden biri. En çok tercih edilen kadın arabaları içerisinde Polo modeli de dikkatleri üzerine çekiyor. Spor kadın arabaları arasında olan Polo, öne çıkan seçenekler arasında kadınların ilk tercihlerinden biri oluyor.

Kadınların en çok tercih ettiğim arabalar Volkswagen Polo

BMW 2 Serisi

Tamamen yenilen ve daha uygun fiyatlardan alıcı bulmak için tasarlanan yeni Bmw 2 Serisi de kadınların 2022 de en çok dikkatini çeken arabalar listesinde yerini almayı başarıyor. Özellikle Bmw 1 Serisinden sonra en çok talep alan model olan BMW 2 Serisi ilginç bir şekilde küçük ve yer konusunda sıkıntı bir araba olmasına rağmen spor çizgileri ve özel yeşil rengi ile Kadınların en çok tercih ettiği BMW araba modeli olmayı başarıyor. Kadınların araç alırken dikkat ettikleri bir diğer özellik aracın Sedan olmaması durumuna Bmw 2 Serisi hem sedan gibi hem de hatchback gibi bir araç arka tasarımı yaparak bu kategoride en çok dikkat çeken araba olmuş diyebiliriz.

Kadınların En Çok Tercih Ettiği Arabalar BMW 2 Serisi

Renault Capture

Renault’nun Capture modeli kadınların en çok tercih ettiği arabalar arasında en yüksek araçlardan biri. Bu aracın tercih edilmesinde giriş seviyesindeki en uygun fiyatlı arabalardan biri olması rol oynuyor. İç ve dış kişiselleştirme özelliği, orijinal çift renkli dış boya seçenekleri ve karşıt renk ve motiflerin ortaya çıkardığı kombinasyonlarla da kadınların tercih ettiği otomobillerden biri oluyor. Boyutları diğerleri kadar küçük olmasa da yüksek ve şık tasarımı, güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimine de fırsat veriyor.Kadınların en çok tercih ettiğim arabalar Renault Capture

Ford Puma

2020 yılında satışa sunulan Puma, uzunca bir süre stok problemleri nedeniyle satılamamış olsa da Ford tercih eden Kadınların gözdesi olmuş durumda. Ford Puma’dan önce Kadınların en çok tercih ettiği Ford modeli B-Max ve Fiesta olarak karşımıza çıkıyor olsa da SUV seviyesinde bir araç almak isteyen Kadınların genişlik ve konfor aramaları nedeniyle Ford Puma kendisini öne çıkarıyor. Özellikle otomatik kendi kendine hem yata hem de dikey park edebilme özelliğine sahip olması Puma’nın satışlarında gerçekten de önemli bir rol oynamış. Puma da ayrıca teknoloji seçeneklerinden biri olan VALE seçeneği sayesinde aracı Vale ye teslim ederken özelliklerin sınırlandırılması ve belirli bir hız üzerine çıkılmasını kontrol eden sistemlerde Kadınların en çok tercih ettiği araba özelliklerinden biri olarak karşıma çıkıyor.

Kadınların en çok tercih ettiğim arabalar Ford Puma

Bu yazımda sizlerle kadın gözünden Kadınların En Çok tercih Ettiği Araba modellerini paylaşmaya çalıştım. Önümüzdeki aylarda bu listeyi olabildiğinde daha fazla ayrıntılı hale getirmeye çalışacağım.

You don't have permission to register