Son Yazılar

İletişim

Email
pelinileotomoda@gmail.com

Adres
İstanbul – TÜRKİYE

Audi şimdiden Formula 1’e girdi

  /  MOTOR SPORLARI   /  Audi şimdiden Formula 1’e girdi

Audi şimdiden Formula 1’e girdi

Audi şimdiden Formula 1’e girdi

EA Sports ‘un dünyaca ünlü F1 oyunu yeni sezonuna hazırlanıyor. Audi’nin 2026’nın başlarında Formula 1’deki mücadelesini beklerken, sanal dünya F1 tutkunlarının bekleyiş süresini kısaltıyor. Audi, şimdiden resmi EA SPORTS F1’in bir parçası Codemasters’ta 22 yarış oyununda yerini aldı.

Biliyorsunuz Audi firması 2022 Ağustos ayının sonunda Spa-Francorchamps’ta düzenlenen Belçika Grand Prix’si sırasında Formula 1’e gireceğini duyurmuş Formula için heyecanları artırmıştı. Bu açıklama sonrasında hem tasarım hem de motor özellikleri merak edilmeye başlanan yeni F1 takımının üzerine gözler dikildi. Özel bir Audi F1 Show Car aracın tanıtımını da geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. EA SPORTS ve Code Masters bu aracı mükemmel ayrıntılarla dijital olarak yeniden yarattı. En son oyun içi güncellemeyle F1® 22 video oyununa entegre etti.

F1® 22 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası

EA SPORTS tarafından geliştirilen F1® 22, FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın resmi video oyununun PlayStation, Xbox ve PC için VR imkanı sunuyor. Böylece VR cihazlarına sahip oyuncuların evlerinden de F1 keyfini sonuna kadar almalarını sağlamak en büyük amaç olmuş. Buna ek olarak bir de simülasyon cihazları kullanan oyuncuların oyundan oldukça memnun olduğunu da söylemek lazım. F1 22  sürümünde mevcut tüm takımlar, sürücüler ve parkurlar oyuna dahil. Audi’nin show car olarak adlandırdığı F1 aracı ise 7 Aralık’tan itibaren “Podium Pass Series 4 VIP seviyesi”nin bir parçası oldu.

EA Sports Audi F1

Daha önceki açıklamalarda anlatıldığı üzere Audi, 2026 sezonundan itibaren FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda  İsviçreli Sauber ile işbirliği içinde yarışmaya başlayacak. Bu süre içinde bol bol test aracı tasarlayarak kendilerini hazırlayacak alman mühendisleri F1 de yarışacak en iyi aracı tasarlamak için ellerinden geleni yapacaklar. Audi mühendisleri geliştirmelerin başlamasından sonra ilk testlerin 2025 yılında yapılması planladıklarını söylemişlerdi. Audi, Neuburg an der Donau tesisinde 2026’dan itibaren geçerli olacak yeni Formula 1 düzenlemeleri için kendi güç ünitesini geliştiriyor ve sürdürülebilirlik yolunda büyük bir adım atıyor. Audinin F1 araçlarında elektrik gücünün en önemli organ olacağı, bu nedenle de Elektrikten alınan güç oranının önemli ölçüde artacağı bekleniyor. AB standartlarına göre CO2 nötr sentetik yakıt kullanılacağı için güç üniteleri bugünkünden daha verimli olacak.

You don't have permission to register