Son Yazılar

İletişim

Email
pelinileotomoda@gmail.com

Adres
İstanbul – TÜRKİYE

5 Yıldızlı Skoda Octavia Güvenliği

  /  SEKTÖREL   /  5 Yıldızlı Skoda Octavia Güvenliği

5 Yıldızlı Skoda Octavia Güvenliği

Skoda Octavia Euro NCAP çarpışma testlerinden yine 5 yıldız alarak güvenliğini daha da ileriye taşıdı. Markanın global olarak en çok satan modeli Octavia önceki iki nesil modeli de maksimum puanı almayı başarmıştı ve yeni nesille birlikte toplam puanın yüzde 81’ini aldı.

Bu sonuçlarla birlikte 2008 yılından bu yana tüm yeni 14 Skoda modeli de beş yıldız alarak dikkat çekti. Sınıfının en güvenli araçlarından biri olan Octavia, yetişkin yolcu korumasında yüzde 86 ve çocuk yolcu korumasında yüzde 84’lük puan elde etmeyi başardı. Güvenlik asistanları alanında da güncellenen Octavia puanını yüzde 80’e çıkardı.

Skoda, güvenlik konusunda kendisini kanıtlamış Octavia modeline sürücü ve ön yolcu arasına merkezi hava yastığı ekledi ve aynı zamanda diz hava yastığını standart olarak sunmaya başladı. Aynı zamanda son jenerasyon sürücü yardımcısı sistemlerin bisikletler dahil kavşaklarda kaza riskine karşı otomatik fren yapılmasını sağlaması da Skoda Octavia modelinin tüm yol kullanıcılarının güvenliğine verdiği önemin altını çizdi. Aynı zamanda sürücü yorgunluk alarmı ise, herhangi bir sorun tespit ettiğinde sesli ve görsel uyarı vererek tehlikelerin önüne geçilmesine de yardımcı oluyor.

 

Diğer otomobil haberleri için burayı tıklayınız.

You don't have permission to register