Son Yazılar

İletişim

Email
pelinileotomoda@gmail.com

Adres
İstanbul – TÜRKİYE

Test Sürüşü 2022 Toyota Corolla Cross Hybrid

  /  TEST SÜRÜŞÜ   /  Test Sürüşü 2022 Toyota Corolla Cross Hybrid

Test Sürüşü 2022 Toyota Corolla Cross Hybrid

C Segment SUV sınıfında yer alan Toyota Corolla Cross Hybrid 140 beygir maksimum güce sahip. 1.8 litre elektrik destekli motoru ile yakıt tüketimi konusunda sahibini düşünen Corolla Cross WLTP verilerine göre 100 km de ortalama 5 litre yakıt tüketimine sahip. 8 farklı renk seçeneği ile satışa sunulan Toyota Corolla Cross Hybrid modanın bu yıl ikonik hale gelen renkleriyle özdeşleşiyor. Özellikle Mika Kırmızı ve Kobalt Mavi renklerini yollarda göreceğimiz Corolla Cross Hybrid en çok satışta öne çıkan rengi ise Granit Gri. Ben bu renklerden en çok Granit Gri rengini beğendim. SUV kategorisinde 1.825 mm genişlikle iç yaşama değer katmaya karar veren aracın içine girdiğimizde bizi panoramik bir cam tavan karşılıyor. Aracın 1.620 mm lik yüksekliğini düşünecek olursak yaşam alanı konusunda ferah bir hacime sahip olduğunu söyleyebilirim.

Ön kapılarda mavi ambiyans ışıkları kullanılarak elektrik motor desteğinin verdiği güçlü verimlilik arabanın içine yansıtılmış. Araç içi teknolojik özellikler her zaman olduğu gibi bol bol yaşam alanının içine monte edilmiş. 6 adet hoparlör ile tamamlananan 10.5″ Toyota Touch® Multimedya Sistemi kablosuz cep telefonu bağlantılı Car Play ve Android Auto destekliyor. Böylece araca girdiğiniz anda telefonunuz arabaya entegre oluyor.

İç Mekanda Moda Tasarımı

Saten Krom İç Kapı Kolları bahsettiğim mavi ışıkla kendini çok iyi tamamlıyor. Kaliteden ödün vermek istemeyen tasarımcılar Deri kaplı direksiyon ile yine deri parçalarından oluşan bir vites topuzunu kullanıma hazır hale getirmişler. Ön kapılarda kullanılan Mavi Ambiyans Aydınlatmasını keşke arka tarafta da görebilseydik diyorum.

Kadınların değişilmez aksesuarı olan güneşlik içindeki ayna tasarımı oldukça iyi. Özellikle hem şöför hem de yolcu aynasının ışıklı olması detaylara önem verenler için düşünülmüş gibi duruyor.

Toyota Corolla Cross Konfor

Araca entegre edilen akıllı giriş sistemi sayesinde anahtarla yaklaştığınızda otomatik olarak kapılar açılıyor. Yine isterseniz kumanda üzerinden de kilitleri kontrol edebilirsiniz. Elektrikli ve Isıtmalı tasarlanmış olan yan aynalar özellikle kış aylarında donmuş aynaların hızlıca çözülmesi için düşünülmüş. Bagaj kapağının elektrikli olarak sunulması da ayrıca başka bir konfor özelliği. Panoramik Cam Tavan dan bahsetmiştim ancak Toyota Skyview adını verdiği elektrikli cam tavan perdesi de istediğiniz zaman dış dünya ile olan bağlantıyı kesiyor. Burada perdenin oldukça iyi bir kumaştan yapıldığını ve uzun yıllar bir problem çıkarmayacağını söyleyebilirim.

Corolla Cross Teknoloji

Corolla Cross’un ön konsolunda 1 adet USB tip A bağlantısı arka tarafta ise 2 adet USB tip C bağlantısı var. Gönül isterki artık usb tip C bağlantılarını ön konsolda da görebilelim. Belki ön konsoldaki kablosuz şarj nedeni ile telefon şarj edildiği için buraya koymayı tercih etmemiş olabilirler ancak ikinci bir telefonu daha şarj etmek istersek buna ihtiyaç olacaktır.

Tüm camlar elektrikli olarak sunuluyor. Şimdi Pelin, zaten bütün arabalarda camlar artık elektrikli diyebilirsiniz ancak burada güzel olan bir şey var tüm camlarda elektrikli tek dokunuş özelliği sunuluyor. Böylece kumanda tuşuna tek dokunuşla camları kapatıp açabiliyorsunuz. Bu da kullanım açısından önemli.

Sürücü tarafındaki özellikleri de sabaha kadar saysam bitiremem. 12.3″ Dijital Renkli Gösterge Ekran sayesinde tüm bilgiler sürüş esnasında karşımda. Ayrıca direksiyon üzerine konumlandırılan kumanda panelinden sesli komut sistemi, adaptif hız sabitleme, şerit takip sistemi gibi özelliklere de erişmek kolaylaştırılmış. Direksiyon demişken hıza duyarlı olan direksiyon aynı zamanda kış aylarında ısıtmalı olduğu için kullanım kolaylığı sunuyor. Benim için aslında hem kış hem de yaz aylarına kullanılabilir bir özellik çünkü benim ellerim hep soğuk.

Toyota Corolla Cross Hybrid Türkiye Fiyatı

Geldik en önemli konulardan biri olan 2022 Toyota Corolla Cross Hybrid Türkiye fiyatına. Başlangıç fiyatı Aralık 2022 ayında 868.400 TL olarak belirlenmiş durumda. Bu fiyatı tüm verdiler dahil anahtar teslimi olarak düşünebilirsiniz. Tavsiye edilen 2022 anahtar teslim fiyatları şöyle;

  • COROLLA CROSS 1.8 Hybrid Flame e-CVT 868.400 TL
  • COROLLA CROSS 1.8 Hybrid Flame X-Pack e-CVT 899.600 TL
  • COROLLA CROSS 1.8 Hybrid Passion e-CVT 964.100 TL
  • COROLLA CROSS 1.8 Hybrid Passion X-Pack e-CVT 1.034.800 TL
İnceleme
4
Tasarım
Konfor
Teknoloji
Fiyat / Performans
You don't have permission to register